מאמרים

לידת מנגינה חדשה: טראנס - המשך למאמר

יחד עם המוזיקה אנשים אלה הביאו עמם סגנון חיים, תפיסת עולם ומראה אשר לא היה מוכר ומקובל במדינה לפני כן.

מדובר במוזיקה מאוד קצבית, בסים חזקים, ווליום גבוה הבוקע מרמקולים גבוהים וממלאי אנרגיה ותדרים. בניגוד למועדונים ומסיבות רבות בהם אנשים לרוב ילכו בכדי לשתות, לראות אחרים ולהראות על ידי אחרים, מסיבות הטבע והטראנס אלה מעמדים בהם אנשים באמת באים בכדי לשחרר את גופם ונפשם דרך ריקוד. נכון, צריכת הסמים במסיבות אלה איננה נמוכה יחסית, אך כפי שכל אדם המסתובב ומתערבב בחיי הלילה והבילויים בקרב אנשים צעירים, צריכת הסמים והאלכוהול גבוהה בכל מקום וסצנה אליה פונים כשמדובר בחיי לילה.

בניגוד למסיבות רבות בהן התקליטנים מגיעים עם להיטים שהם אספו מאנשים אחרים אשר מעולם לא היו מכבדים את אותם מועדונים בנגינתם שלהם עצמם, אמני הטראנס מגיעים עם חומרים שהם הרכיבו והלחינו בעצמם, תו- תו, צליל- צליל, עולים על במת התקליטן ומשמיעים לקהל הנלהב והמתרוצץ את הטרקים שהם עצמם יצרו ממש לכבוד המסיבות הקסומות הללו. הופעות חיות, ללא זיופים, ללא התנשאות, ללא הפרדות.

מדובר בסצנה שרק הולכת וגדלה במדינה, ורק מוסיפה לגדול במדינות ביבשבת אמריקה ואירופה. נכון, מוזיקת הטראנס עוד רחוקה בהכרה מסוגים כמו רוקנרול או פופ, אך נדמה שזה רק עניין של זמן.

חזרה לחלק ראשון